Gönderiler

Bir gönderi yapmak için Girişe Gidiniz veya Kayıt yapın.

Başvuru Kontrol Listesi

Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.
  • Dergiye çalışma gönderebilmek için yazarın en az Yüksek Lisans mezunu olması gerekmektedir. Lisans veya Yüksek Lisans düzeyinde olan yazarlar ancak Doktor unvanlı ikinci bir yazarla birlikte çalışmasını dergiye gönderebilir. Dergi gerekli gördüğünde Yüksek lisans mezun belgesi isteyebilir.
  • Metin derginin yazım kurallarında belirtilen şekilde hazırlanmış ve web sitesinde yer alan makale şablonu içerisine yerleştirilmiştir. Şablonda ilk sayfadaki bilgiler eksiksiz doldurulmuştur.
  • Dergi tüm yazarların imzalarının bulunması koşuluyla, tüm makalelerin gönderim sürecinde Telif Hakkı Devir Sözleşmesi Formu'nu talep eder. Telif hakkı, Teemmül Dergisinin tüm çalışmalarını koruma taahhüdüdür.
  • Çalışmanın dipnotlarında ve kaynakçasının oluşturulmasında atıf/referans yönetim programı (Zotero, EndNote, Mendeley, Citavi) kullanılmıştır. İsnad2 atıf sistemine eksiksiz uyulmuştur.
  • Gönderilen yazı daha önceden yayınlanmamış ve yayınlanmak üzere herhangi bir dergiye/sempozyuma değerlendirilmek üzere sunulmamıştır (Yazar Rehberi'nde detaylı açıklama verilmiştir).
  • Gönderi dosyası OpenOffice, Microsoft Word, RTF veya WordPerfect dokümanı dosyası biçimindedir.
  • Metin, Yazar Yönergelerinde belirtilen üslup ve bibliyografik gerekliliklere göre hazırlanmıştır.

Yazar Rehberi

Tavsiye edilen yönergeler, bibliyografik ve düzenleme standartlarını, gönderide kullanılacak ortak alıntı formatlarının örneklerini içerir.

https://teemmul.com/index.php/pub/writingrules

 

Gizlilik Beyanı

Teemmül Dergisi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri bu derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır. Diğer amaçlar veya başka bir bölüm için kullanılmayacaktır.

* Teemmül Dergisi Dergi Sistemi, tüm yazarların bilgi girerken "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" (Avrupa ve Türkiye) hükümlerine uyacağını taahhüt eder. Kişisel veriler hiçbir şekilde başkalarının eline geçemez.
* Dergi tüm yazarların imzalarının bulunması koşuluyla, tüm makalelerin gönderim sürecinde Telif Hakkı Devir Sözleşmesi Formu'nu talep eder. Telif hakkı, Teemmül Dergisinin tüm çalışmalarını koruma taahhüdüdür.
* Yazarlardan alınan kişisel verilerin kullanım amacı (bu veriler sadece bağlı oldukları kurumlar, ORCID, e-posta, ad-soyad gibi akademisyenlerle ilgili verilerdir); Yazarlar Teemmül Dergi Sistemi'ne giriş yapabilir, makalelerini açık erişimli olarak indirebilir, ayrıca yazarın eserinin ve kendisinin popülaritesini artırmak için yazar lehine olabilir.
* Dergi yazarların kişisel bilgilerini onlarla herhangi bir işlemi sonlandırmak için gerekli olduğu sürece saklar.
* Dergi, yazarların kişisel bilgilerini paylaşmaz.
* Derginin yazarların kişisel bilgilerine erişme hakkı yoktur. Yazarlar, Dergi Sistemi'nde sadece kişisel hesaplarına erişebilirler. Editör ekibinin bu bilgilere erişim yetkisi yoktur, yazar her türlü bilgi güncellemesini kendisi yapar ve herhangi bir sorun olması durumunda Dergi Sistemi yönetimi ile iletişime geçer.
* Dergi, editörleri ve teknik ekibi, yazarların kişisel verilerinin zarar görmesine karşı her türlü tedbiri almakta ve uygulamaktadır.